Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace

Vlajky - pokus o rekord

zobrazit všechny reportáže

AKTUÁLNĚ NAHLÁŠENO ZE VŠECH KOUTŮ SVĚTA

225 191 VYVĚŠENÝCH VLAJEK

V DDM SYMFONIE JSME VYVĚSILI

857 vlajek

Nejvíc vyvěšených vlajek České republiky

Muzeum rekordů a kuriozit Pelhřimov uspořádalo ke 100. výročí vzniku samostatné republiky akci s názvem ČESKÝ DEN S ČESKÝMI VLAJKAMI, v rámci které bylo na veřejných prostranstvích, v zahradách, na budovách, rozhlednách, v oknech domů a na dalších místech po celé ČR dle serveru www.nejvicvlajek.cz vyvěšeno a nainstalováno 225 191 českých vlajek (textilních, papírových, zalaminovaných, průmyslově i vlastnoručně vyrobených).

Do celorepublikovému rekordu, jenž byl vytvořen v den státního svátku 28. října 2018, se zapojilo 2 445 obcí, měst, škol, institucí i jednotlivců.

DDM Symfonie obdržel Certifikát za účast v rekordu. Najdete ho ve fotogalerii níže.

 

Je 26. 10. 2018 a v DDM Symfonie Poděbrady finišuje vyvěšování vlajek v rámci projektu Nejvíc vlajek. Děti vyráběly vlajky na kroužcích, vybarvovaly je při čekání na kroužek, tvořily doma a přinášely do DDM. K dnešnímu dni nám účastníci našich kroužků a kurzů, spřátelené školy a školky či jednotlivci přinesli 749 českých vlajek, které jsme vyvěsili na okna budovy a instalovali v hale. Přidalo se k nám i město, které vyvěsilo na kolonádě 22 vlajek. Naše nejmenší vlajky měří jen 2 x 1cm a jsou od našich dětí z kroužku Korálkování. Kroužek Novinařina a filmařina natočil o instalaci vlajek krátké video https://youtu.be/1BTdPM4-Jpk.