Labyrinty

Ve venkovním areálu DDM Symfonie máme od roku 2013 tři objekty, které souhrnně nazýváme LABYRINTY.

Jsou to stavby z betonové dlažby položené do hlíny na travnaté ploše, které vytvořili dobrovolníci DofE vedené bývalou ředitelkou Mgr. Evou Píšovou. Projekt byl podpořen z programu Think Big, který realizovala Nadace Telefónica ve spolupráci s Nadací rozvoje občanské společnosti.

Labyrinty můžeme potkávat po celém světě. Mají hlubokou historii a různé civilizace jim dávaly různé významy. Labyrint není bludiště, kde se můžeme ztratit a zůstat navždy uzavřeni. Labyrint má na rozdíl od bludiště jen jednu cestu bez vedlejších slepých odboček, která vždy dovede k cíli.

Všechny objekty jsou bezbariérové, z toho dva jsou volně přístupné:

  1. Máte trpělivost dojít až do cíle? Zkuste náš největší objekt s průměrem 10,3 m. Je to labyrint umístěný před DDM, který je postaven dle inspirace chrámových labyrintů. Průchod labyrintem můžete pojmout jako zkoušku trpělivosti dojít až do cíle, nebo si na startu můžete položit nějakou otázku a po cestě na ni v myšlenkách hledat odpověď. Více akční děti si zase mohou najít parťáka a udělat si v labyrintu závody, když si jeden dá náskok a druhý se ho snaží dohnat nebo si měřit čas, za jakou dobu dokážete labyrintem proběhnout.
  2. Druhý objekt před budovou DDM představuje slunce. Připomíná dodecagram – útvar ve tvaru hvězdy s 12 vrcholy. Můžete se postavit do jeho středu a chvíli meditovat. Nebo obcházet jeho strany a rozebírat si po cestě nějaký svůj problém, na který můžete pohlížet z různých stran a úhlů. Lze také pozvat kamarády, každý se postaví na jeden vrchol a hrát škatulata. Nebo počítat, z kolika pomyslných trojúhelníků je vytvořen.
  3. Třetí objekt je spirála, která se nejvíce podobá Archimedově spirále. Tento labyrint již není volně přístupný, je ze strany budovy DDM na oploceném pozemku. Mohou ho však využít návštěvníci různých akcí pořádaných DDM, účastníci táborů či kroužků konaných v budově DDM. Pozor, ať se vám v něm nezamotá hlava.

Tak přejeme mnoho radosti při putování našimi „labyrinty“. Je jen na vás, kterou cestu si zvolíte.

Tato stránka využívá cookies pro vaše lepší procházení webové stránky. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním. Více zjistíte zde.