ÚSPĚCHY kroužků aerobiku a streetu – KVĚTEN 2024

zobrazit všechny úspěchy

Kroužky aerobiku a street dance se i v květnu účastnili mnoha soutěží. Květen je nejnabitější závodní měsíc v roce a naši účastníci si všechny ty soutěže nemohli nechat ujít. Absolovovali několik oblastních kol postupových tour i amatérských soutěží. A nasbírali velké množství medailí i krásných umístění, ale především spoustu zkušeností.

Na začátku měsíce se účastnili 3. kola taneční ligové soutěže Žij Pohybem v Praze. Na 5. a 6. místě se umístily dva sportovní týmy Aerobiku La fiesta a The greatest showman. V kategorii  aerobik show teams s náčíním se pak v lize B umístila na 2. místě choreografie Lázeňská aneb na Srdce jsou poděbrady. Ze streetých choreografií se v kategorii dance teams umístila na 2. místě choreografie Maniacs a s nimi v kategorii dále na 1. místě HypnotiX. Choreografie dětí byla 1. v lize A. V ten samý den vyrazila druhá skupina do Mladé Boleslavi na oblastní kolo postupové soutěže Mia Festival. Duo sportovního aerobiku zde vybojovali krásné první a choreografie Kozí příběh mise sýr zde získala 2. místo. Na soutěž vyrazila i nejmenší aerobiková přípravka s choreografií Zlaté Rybky.

5. 5. se streetové kroužky vydaly na celostátní streetovou soutěž Timedance cup. Největším úspěchem na této soutěži bylo 1. místo dětí Peaky Blinders, dále se pak na 3. místě umístila choreografie Hypnotix a na 7. místě Maniacs.

11.5. Vyrazili nejstarší dívky z rkoužku street dance na oblastní kolo Mia festivalu do Prahy. Zde získala choreografie Maniacs 3. místo a HypnotiX 1. místo.

Nastal nejnáročnější týden celé soutěžní sezény pro všechny týmy. 17. 5. Čekalo kvalifikační kolo Česko se hýbe ve školách na MČR do Brna. Děti Peaky Blinders se již kvalifikovali z oblastního kola v Praze a na této soutěži získali 1. místo. Dále bojovalo o kvalifikaci duo Spray dance a junioři začátečníci Zetor. Oba týmy se kvalifikovali, duo získalo 1. místo a Zetor 2. místo. Aerobikové formace nezůstaly pozadu. Zlaté rybky získaly krásné 2. místo, Kozí příběh mise sýr 3. místo a Lázeňská 3. místo. Duo Lafiesta si na tomto kolo vybojovala postup na MČR a získala zlatou příčku. 19. 5. 2024 čekaly některé streetové formace hned 2 soutěže v jeden den. Do Prahy se vydaly děti na soutěž O stodůlecký taneční pohár, kde opět získali zlatou příčku. Poté se k nim připojili Maniacs, které přijeli z celorepublikového finále Mia festivalu z pražské Lucerny. I když se jim nepodařilo dosáhnout na medailové pozice ani na jedné soutěži, byl úspěch pro ně dostat se vůbec do Lucerny. V Lucerně bojovala také choreografie HypnotiX, která tentokrát získala 3. místo.

22. 5. 2024 nás čekala oblíbená soutěž Středočeský taneční pohár – krajské kolo. Na tuto soutěž postoupilo hned 6 našich choreografií a byli jsme horkými favority. Jako první nás reprezentovali na této soutěži děti ze street dance Peaky Blinders. Z 19 týmů se jim podařilo probojovat do top 9 týmů a nakonec se stali vítězi ve své kategorii. Ve stejné kategorii s nimi bojovala jako postupující divoká karta z poděbradského okresního kola sestava Kozí příběh mise sýr. I této sestavě se podařilo dostat se do top 9 týmů, a nakonec skončila na úžasném 7. místě. V kategorii 2. stupeň ZŠ nás reprezentovala sestava Lázeňská, která taktéž z 19 týmů postoupila do finále týmů a v obrovské konkurenci získala 5. místo! Z okresního kola v Poděbradech dále také postoupilo duo La fiesta. I tatto sestava se z 16 týmů dostala do finálové top 8, kde nakonec získala 8. příčku. Dále postoupil mini tým z kroužku Street dance Screwdrivers a tento mini tým se umístil na předposledním 9. místě. A v poslední kategorii středních škol bojovala choreografie HypnotiX, ta se také z konkurence 12 týmů dostala do top 6 a nakonec vybojovala zlatou medaili!

Do tohoto měsíce je třeba zahrnout soutěže ze začátku června, protože sezóna v červnu končila a čekala nás ještě finálová kola a MČR.

1. 6. 2024 se aerobikové týmy vydaly na celorepublikové finalé Mia festivalu v kategorii aerobik. Zlatým rybkám se hned z počátku podařilo získat 2. místo. Kozí příběh mise sýr tentokrát dosáhl na 6. místo a choreografie Lázeňská získala taktéž odešla se 6. místem.

Další den čekal kroužek Street dance Grandfinále – souboj absolutních vítězů. Zde se utkali vítězové ze všech kategorií. I když se nepodařilo dosáhnout na medailové pozice, bylo pro dívky obrovskou příležitostí a poctou dostat se na toto Grandfinále hned 2x.

Poslední velké finálové kolo čekalo některé týmy na Mistrovství České republiky soutěže Česko se hýbe ve školách v Brně. Nejmenší Zlaté rybky slavily velký úspěch. Podařilo se jim dosáhnout na titul 1. Vicemistři ČR a jen o půl bodů jim uteklo zlaté místo! Choreografie Lázeňská a Kozí příběh mise sýr bohužel tentokrát na medaile nedosáhli a obsadili 8. a 11. místo. I tak je pro ně obrovskou poctou mít možnost startovat a reprezentovat nás na MČR. Této soutěž se letos účastnili ze streetu děti , duo a junioři začátečníci. Duo Spray dance s vlastní choreografií získalo titul 1. Vicemistři ČR, junioři začátečníci s choreografií Zetor také stříbrná medaile a nakonec největší radost byla u dětí Peaky Blinders se zlatou medailí a titul Mistři České republiky!

Všem týmům a lektorům velice gratulujeme a děkujeme za krásnou reprezentaci.