Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace

Světýlková cesta - záhada ztracených světýlek - odměna za záchranu

zobrazit všechny reportáže

Světýlková tramvaj

 

V Poděbradech se objevila tramvaj. Tramvaj v Poděbradech? No to musí být ale pěkná pohádka. Vždyť tady nemáme tramvajové koleje, tramvajové troleje ani tramvajové ostrůvky. A přesto se to stalo. Modrá tramvaj na zahradě domu, který stojí na křižovatce ulic Dr. Horákové a Dr. Beneše přivezla do Poděbrad světýlka na každoroční Světýlkovou cestu, letos ale trochu netradiční. 

Černé kočky, ochránkyně světýlek, tajemná síla rozehnala po celém městě a zhasla jim světýlka ve všech lucerničkách. 

Úkolem dětí bylo vypravit se na zdravotní procházky městem, mít u toho oči otevřené a pokusit se lucerničky s jejich kočičími ochránkyněmi objevit a spočítat.  Podařilo se vám s pomocí nápovědy kočičí ochránkyně spočítat? Tipněte si, kolik zachráněných světýlek se objevilo v pátek 6. 11. 2020 ve Světýlkové poděbradské tramvaji?  

Zkontrolovat a spočítat černé kočky a jejich rozsvícená světýlka můžete na videu níže nebo na přiložených fotografiích pořízených hbitými fotoreportéry. 

Za odměnu si budete moci poslechnout pohádku o Staré tramvaji vyprávěnou panem Vlastimilem Brodským, vymalovat si speciální omalovánku nebo si vyrobit podle připraveného návodu vlastní poděbradskou tramvaj. 

 

Hurá, světýlka se svými kočičími ochránkyněmi zachráněny :-)

Odměna za záchranu světýlek naší letošní Světýlkové cesty:

Pohádka o staré tramvaji:

https://www.mujrozhlas.cz/archiv-detem/pohadka-o-stare-tramvaji-0

Omalovánka modré poděbradské tramvaje - ke stažení níže

Návod na výrobu papírové tramvaje - ke stažení níže

 

Děkujeme rodině Kašparových za zapůjčení jejich tramvaje na Světýlkovou cestu 2020. Více informací o této tramvaji najdete níže ke stažení.