Světýlková cesta 2021

zobrazit všechny fotogalerie

5. 11. 2021

Světýlková cesta 2021 rozzářila zahradu u DDM Symfonie

Tradiční akce Světýlková cesta se v tomto školním roce uskutečnila tak, jak bývá zvykem. Konala se v pátek 5. listopadu, začala v šeru v půl páté a skončila za úplné tmy v půl sedmé večer. Akce proběhla za dodržení všech aktuálně platných protiepidemických opatření. Děti v doprovodu rodičů či prarodičů plnily úkoly v zahradě okolo DDM Symfonie. Celkem na akci přišlo 464 účastníků, z toho 214 dospělých a 250 dětí.

Děti se po příchodu na zahradu pomyslně proměnily v broučky a vydaly se na napínavou broučkovu cestu. Zadání bylo jasné: „Splněním jednotlivých úkolů se postaráte o rozsvícení lucerniček všech broučků. Díky tomu se jim podaří bezpečně doletět do jejich domečku, kde spokojeně přečkají zimu.“ Na osmi stanovištích děti vyráběly lucerničky, trénovaly ruce a nohy, dělaly se zásoby na zimu nebo poznávaly, s jakými nebezpečími se může brouček v přírodě setkat. Za splnění všech osmi úkolů čekala na děti v cíli drobná sladká odměna.

Tato stránka využívá cookies pro vaše lepší procházení webové stránky. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním. Více zjistíte zde.