Sportovní den seniorů se opět vydařil

zobrazit všechny reportáže

Sportovní den seniorů se opět vydařil

První říjnovou sobotu se uskutečnil druhý ročník Sportovního dne seniorů, který připravil Spolek pro aktivní život v Poděbradech ve spolupráci s DDM Symfonií Poděbrady. Aktivně se do něj zapojilo 54 nejen poděbradských seniorů. S heslem: „Není důležité vyhrát, ale zúčastnit se,“ předvedli, že s věkem se v člověku sportovní duch rozhodně neztrácí.

Za slunečného, i když trochu chladného rána se již od půl deváté před budovou DDM Symfonie scházeli účastníci soutěže, kteří při registraci obdrželi kartičku sloužící k zaznamenání výsledku jejich úsilí na jednotlivých stanovištích.

Účastníky přivítal krátce po deváté hodině za Spolek pro aktivní život Ing. Pavel Kárník, po něm vystoupili i oba místostarostové Poděbrad, Mgr. Roman Schulz a Ing. Miroslav Holas. Po nich krátce promluvil i Mudr. Roman Kostínek a ředitelka DDM Symfonie Bc. Jitka Karbulková.

Senioři soutěžili například v disciplínách jako je pétanque, hod na jelena, šipky nebo discgolf. Součástí sportovního klání byl také turnaj dvouher ve stolním tenise v sále DDM Symfonie, kde byl k vidění nejeden napínavý souboj. Velký úspěch měl u soutěžících také biatlon. Závodníci museli dvakrát oběhnout budovu Symfonie a po každém kole stříleli na terč pomocí NERF pistole.

 

Fotografie z akce zde.

Tato stránka využívá cookies pro vaše lepší procházení webové stránky. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním. Více zjistíte zde.