Sportovní den seniorů 2023

zobrazit všechny reportáže

Senioři si měli s čím hrát

Poděbradští senioři oslavili den seniorů pohybem. V sobotu 23. 9. 2023 se sešli u DDM Symfonie a zasportovali si. Bylo vypsáno 7 disciplín, které znali z mládí nebo od svých vnoučat popř. z televize. Vše bylo přizpůsobeno věku a možnostem zúčastněných. Každý účastník obdržel kontrolní štítek, na který se mu zaznamenávaly jeho výkony, aby se mohl s druhými porovnat. A v čem se soutěžilo?

Chůze (nordic walking) na 250 metrů samozřejmě na čas, discgolf – házení létajícího talíře do speciálního koše, individuální soutěž v pétanque, hod na pohybujícího se jelena, šipky a letní biatlon, kdy na trati 360 metrů bylo nutné střílet dvakrát na terč.

Po splnění 5 disciplín měl každý nárok na výborný koláček. Zdravotně postižení měli možnost se také zúčastnit. Dopoledne za příjemného počasí rychle uběhlo a rozcházeli jsme se s přáním příští rok zase tady.

Ing. Pavel Kárník

Tato stránka využívá cookies pro vaše lepší procházení webové stránky. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním. Více zjistíte zde.