Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace

Šachoví králové a královny DDM Symfonie jsou známi

zobrazit všechny reportáže

V sobotu 17. dubna 2021 se od 9 hodin uskutečnil 8. ročník šachového turnaje O krále a královnu Symfonie. Vzhledem k protiepidemickým opatřením to bylo poprvé, kdy se turnaj konal on-line. Přihlásilo se do něj 33 účastníků, z toho 7 dívek a 26 chlapců, ve věku 7 - 16 let.

Namísto celodenního maratonu v sále plném šachovnic, soustředěných pohledů na černé a bílé figurky s podporou rodičů i trenérů za zády, se letošní turnaj konal v atmosféře internetové herny chess.com, z domova, na monitorech počítačů jen s pomocí kurzoru myši a klávesnice. Přesto nebyla nouze o napínavá utkání ani překvapivé tahy. Účastníci byli rozděleni podle věku a pohlaví do osmi kategorií tak, aby každý z nich odehrál sedm partií bleskového šachu.

Po přibližně třech hodinách on-line šachového zápolení, byli v každé kategorii vyhlášeni nejlepší mladí šachisté a šachistky. Zvláštní cenu vždy získá nejmladší dívka a chlapec v turnaji. Každý účastník obdrží poštou drobnou cenu, na první tři čekají černo-bílé keramické medaile. Šampion a šampionka každé kategorie se mohou těšit na originální pohár - sošku krále nebo královny z keramické dílny DDM Symfonie. Krásnou trofej, která má svou váhu, ať už ji vybojujete před šachovnicí nebo monitorem počítače.

Děkujeme hráčům za účast a všem vítězům gratulujeme. Poděkování patří i našemu lektorovi šachového kroužku panu Ing. Tomáši Mrázkovi za organizaci turnaje.

Za tým DDM Symfonie
Bc. Lucie Míčová