Panenky pro UNICEF - 4. ročník - 2024

zobrazit všechny reportáže

V lednu vyhlásil Dům dětí a mládeže Symfonie 4. ročník akce Panenky pro UNICEF. Každý si mohl vyzvednout balíček pro tvorbu panenky, jejíž výška měla být 30 – 50 cm. Do poloviny března se nám na základě naší výzvy sešlo 38 panenek, které vyrobili účastníci našich kroužků, naši lektoři i široká veřejnost.

Všechny panenky a panáčky jsme zaslali do UNICEF, kde budou nabízeny k adopci za 600 Kč přes internetový obchod, v kamenné prodejně nebo v rámci dalších akcí. Každá panenka představuje skutečné dítě, které bude v rámci očkovací kampaně UNICEF v rozvojových zemích proočkováno proti šesti hlavním smrtelným dětským chorobám (spalničky, záškrt, černý kašel, tetanus, tuberkulóza, dětská obrna). Rodina, skupina či jednotlivec, který panenku adoptuje, obdrží spolu s panenkou blahopřání UNICEF, které by měl zaslat tvůrci panenky se zprávou, že jeho panenka našla “svoji rodinu” a společně tak pomohli zachránit jedno dítě.

Jsme rádi, že můžeme společně s vámi podpořit dobrou věc a v letošním roce přispět k proočkování 38 dětí z rozvojových zemí. A začátkem příštího roku se budeme těšit, že se k nám třeba přidáte a pomůžete s proočkováním ještě více dětí.

Panenky pro UNICEF 2024

Tato stránka využívá cookies pro vaše lepší procházení webové stránky. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním. Více zjistíte zde.