Panenky pro UNICEF 2022

zobrazit všechny reportáže

Apolena, Maruška, Lea, Jasmína, Iva, Peace, Žanetka, Zuzanka, Markétka, Ela, Majda, Eemili, AnamiKa, Johanka, Růženka, Marie, Emička, Šmoula, Karel Kropáček, Matěj, Yira, Eliška, Violka, Kukča, Leontýnka, Láďa. Tak to nejsou jména našich účastníků, ale jména panenek a panáčků, které se nám sešly po naší výzvě Panenky pro UNICEF. Tuto akci jsme v loňském roce pořádali poprvé a pro její úspěch jsme se rozhodli ji zopakovat. A vypadá to, že se pravděpodobně stane již tradiční předjarní výzvou.

Během února a března 2022 šily děti v kroužcích, jejich sourozenci i děti doma. Přidali se i dospělí – rodiče, naši lektoři nebo veřejnost. Od dětí se nám sešlo 14 panenek, od dospělých 12 panenek a panáčků. Každá panenka má svůj rodný list, kde je uvedeno její jméno, datum narození, barva očí, vlásků a její výška. Obsahuji i informace o tvůrci.

Všechny panenky a panáčky jsme zaslali do UNICEF, kde budou nabízeny přes internetový obchod, v kamenné prodejně nebo v rámci dalších akcí k adopci za 600 Kč. Každá panenka představuje skutečné dítě, které bude v rámci očkovací kampaně UNICEF v rozvojových zemích proočkováno proti šesti hlavním smrtelným dětským chorobám (spalničky, záškrt, černý kašel, tetanus, tuberkulóza, dětská obrna). Rodina, skupina či jednotlivec, který panenku adoptuje, obdrží spolu s panenkou blahopřání UNICEF, které zašle tvůrci panenky se zprávou, že jeho panenka našla “svoji rodinu”.

Jsme rádi, že můžeme společně s vámi podpořit dobrou věc a přispět k proočkování 26 dětí z rozvojových zemí.

Iva Synková

 

21. 4. 2022

Dobrý den,

dnes jsme obdrželi Vaše panenky. Moc za ně děkujeme, jsou krásné, budeme je postupně nabízet na našem e-shopu.

Přeji Vám hezké a klidné dny,

Alena Vodičková

Sales manager

Český výbor pro UNICEF

 

Tato stránka využívá cookies pro vaše lepší procházení webové stránky. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním. Více zjistíte zde.