Oslava 20. narozenin budovy DDM Symfonie

zobrazit všechny reportáže

Oslava 20 let budovy DDM SYMFONIE

Dne 13. 11. 2023 se konala oslava 20. narozenin budovy DDM. Na den přesně před 20 lety se slavnostně předala stavba DDM k užívání a začal fungovat „Symfoňák“.

Kdo přišel s námi slavit? Zástupci zřizovatele Středočeského kraje, zástupci Města Poděbrady, zástupci spolupracujících organizací, škol, školských zařízení, neziskových organizací, státních institucí i firem a také současní a naši bývalí zaměstnanci. Všem děkujeme za jejich podporu a spolupráci.

Při hudebním vystoupení jsme si zavzpomínali na naše spolupracovníky, kteří již mezi námi nejsou Čestmíra Církvu, Janu Pospíšilovou, Jirku Sýkoru, Bohdana Procházku, Jiřinku Richterovou, Pavlínu Křížkovou a další.

Pro zajímavost můžeme uvést, že naším nejstarším spolupracovníkem a aktivním lektorem je Jaroslav Richter, který ve věku 85 let vede úžasné zdravotní cvičení pro seniory. Nejdéle, bez přerušení, s námi spolupracuje vedením kroužku Plastikoví modeláři Vladimír Menšík již 36 let, dále 26 let Jiří Prox, který vedl judo a nyní se věnuje přípravě deváťáků na přijímací zkoušky z matematiky na střední školy. A ještě zmíníme naši kolegyni Adélu Sobotovou s číslem 18 let, nejsou to její narozeniny, ale doba její pracovní smlouvy u nás. Adéla je příkladem toho, že řada lektorů jako děti chodily do DDM a dnes zde aktivně vedou zájmové útvary.

Skřípalík svým vyprávěním o budově DDM představil účastníkům oslavy i architektku naší Symfonie paní Irenu Schusterovou. Dále dostaly slovo bývalé i současná ředitelka v pořadí: Mgr. Eva Hamplová, Mgr. Eva Píšová a Bc. Jitka Karbulková.

Co ještě dodat na závěr? Snad několik zajímavých informací. Od roku 1997 se vyplňuje výkaz MŠMT 15-01 a tak pro představu o rozsahu naší činnosti můžete porovnat následující údaje:

V roce 1997 měl DDM 35 kroužků s 570 účastníky a pracovali zde 2 interní pedagogové a 24 externích lektorů. V roce 2003 měl DDM 52 kroužků s 611 účastníky a pracovali zde 3 interní pedagogové a 41 externích lektorů. V roce 2023 má DDM 165 kroužků s 1 471 unikátními účastníky (což ve skutečnosti představuje 1 968 skutečných přihlášek) a pracuje zde 9 interních pedagogů a 156 externích lektorů.

Ještě pro doplnění: za školní rok 2022/2023 DDM uspořádal 20 vědomostních a sportovních soutěží MŠMT s účastí 4 095 žáků a studentů, 51 akcí s 12 910 účastníky a 20 táborů s 620 účastníky.

A naše společné přání Symfonii do dalších let? Přání dalších dekád úspěšné činnosti a aktivit v naší nádherné Symfonii, Domě dětí a mládeže Symfonie, který nám poskytuje úžasné přístřeší a zázemí pro smysluplné trávení volného času.

Za tým Symfonie Ing. Pavlína Špeldová

Tato stránka využívá cookies pro vaše lepší procházení webové stránky. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním. Více zjistíte zde.