Oslava 10 let lezecké stěny v DDM Symfonie

zobrazit všechny fotogalerie

Akce k 10. výročí naší lezecké stěny se vydařila.

V pátek 16. 9. 2022 děti z lezeckých kroužků i široká veřejnost shlédly ve vyprodaném Zámeckém kině film „Mára jde do nebe“, kde je osobně přivítal autor filmu Marek Holeček. Po promírání následovala beseda s Maarou, který odpovídal na různorodé dotazy diváků. Každý si pak mohl odnést plakát či si zakoupit knížky, vždy s osobitým věnováním. V kině byla velice přátelská atmosféra, pro mladé horolezce to byl jistě velký zážitek a příklad, jak jít za svými sny.

Druhý den, v sobotu 17. 9. 2022, mohly děti od 6 do 17 let „vystoupat“ na Masherbrum/K1, když si prošly v DDM Symfonie stezku s horolezeckými úkoly. Na stezce si děti prověřily svoji fyzickou zdatnost, vědomosti o horách, horolezcích anebo si vyzkoušely vázat horolezecké uzle. Poslední stanoviště bylo lezení na stěně a po dosažení pomyslného vrcholu si odnášely balónek. Účastníci i jejich doprovod se často ještě začetli v našem čtenářském koutku s horolezeckou tematikou. Všechny děti si také mohly vyrobit horolezce na stěně v naší výtvarné dílničce. Přes to, že Poděbrady a okolí nabízely mnoho jiných akcí, se u nás úspěšně zdařilo 36 výstupů až na „vrchol“ a všechny děti i dospělí si užili pohodové dopoledne.

Iva Synková

Tato stránka využívá cookies pro vaše lepší procházení webové stránky. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním. Více zjistíte zde.