Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace

Mistrovství České republiky ve střelbě 2019

zobrazit všechny reportáže

Na Mistrovství České republiky ve střelbě zazářili trenéři střeleckého kroužku DDM Symfonie spolu se svými svěřenci

Ve dnech 20. − 22. září 2019 proběhla na střelnici v Plzni – Lobzích soutěž završující malorážkovou sezónu. Na Mistrovství České republiky ve střelbě z kulových zbraní se vydali i dorostenci spolu s trenéry ze střeleckého kroužku DDM Symfonie Poděbrady. Po čase si mnozí z nich mohli opět zastřílet na elektronické terče bez nutnosti manipulovat s dalekohledem.

S obtížnými světelnými podmínkami si výborně poradila Anna Kaurová, která v disciplíně 60 ran vleže nastřílela svůj osobní rekord. Nebylo to poprvé, kdy naše střelkyně Anička s přehledem zvládla tak důležitý závod. Výrazným výsledkem potěšil trenéry i další člen kroužku Filip Houžvička. Ten během nedělního závodu na 60 ran vleže oproti sobotní soutěži v disciplíně 3x20 ran přidal pár bodů navíc. V disciplíně vleže se neztratila ani další z účastníků střeleckého kroužku Hana Hněvsová.

Do závodu se aktivně zapojili i naši trenéři Daniela Kožuriková a Jaroslav Doležal. Výrazněji se prosadila Daniela Kožuriková, ve velkém standardu 3x40 ran obsadila bohužel neoblíbené čtvrté místo. V soutěži na 60 ran vleže ale spolu s dalšími dvěma středočeskými střelkyněmi vybojovala pěkným nástřelem mistrovský titul.

Nyní naše střelce čeká ještě závěrečný malorážkový závod, ale trénují už i vzduchovou pušku. Vzduchovková sezóna začíná již zanedlouho soutěží v Liberci, kde bude poděbradský střelecký klub reprezentovat celkem jedenáct střelců a budou mezi nimi opět i účastníci střeleckého kroužku DDM Symfonie.

za DDM Symfonie a SSK Bohemia Poděbrady Daniela Kožuriková