Kdo přišel, neprohloupil - Sportovní den seniorů

zobrazit všechny reportáže

Letos pořádal Spolek pro aktivní život v Poděbradech již třetí ročník Sportovního dne seniorů. Pořadatelé s napětím očekávali, zda po deštivých a chladných dnech, přijdou sportovně naladění lidé. Vskutku přišli. Bylo jich méně než jiná léta, ale bylo vidět, že netradiční disciplíny táhnou. Všechny disciplíny se prováděli v okolí DDM Symfonie Poděbrady a tak i zázemí bylo snadno dostupné.

Tradičně se začínalo chůzí s holemi na 250 m. Žádná velká vzdálenost, ale pokud se vedle sebe postavili dva závodiví účastníci, byl na chodníku u nádraží vidět opravdový souboj. O správné nastavení holí se staral časoměřič.

Discgolf byla disciplína dříve určená dětem, ale dnešní senioři prokázali, že koš je pro ně také dosažitelný. Měli k dispozici tři frisbee a koš většina hodila jedním ze tří. Když se to nepovedlo, pak měli ještě opravné hody.

Petanque je disciplína pro nás málo známá. Ukázalo se, že bylo třeba vytvořit dvě skupiny – začátečníci a pokročilí. Ti první se naučili správně házet a samozřejmě mezi sebou soutěžili jako jednotlivci. Takové nadšení pro hru se u seniorů málo vidí. Ta druhá skupina hrála samostatně jako dvě čtyřčlenná družstva.

Hod na jelena je disciplína známá z dětství, kdy kluci hází kameny po všem. Tady se házelo na dřevěný odvalující se kotouč tenisákem. Každý měl pět hodů. Někteří nezapomněli házet a strefili se během odvalování kotouče i dvakrát.

Jednou soutěží byla také hospodská disciplína šipky. Pro některé to bylo neznámé. Hodit šipku nebyl problém, ale správně spočítat body to už bylo složité. Některé hodnoty se totiž násobí dvěma, jiné třemi. Důležité bylo, že většina šipek skončila v terči a ty ostatní v karimatce. Dveře skladu nebyly tak poškozeny.    

Vrcholnou disciplínou byl biatlon. To se musela dvakrát obejít nebo oběhnout budova DDM a dvakrát střílet do terče. Terčem byla papírová krabice o rozměru 30 x 30 cm a zbraň známý NERF, se kterým si kluci hrají. Většinou 5 nábojů stačilo, aby závodník mohl pokračovat. Kupodivu ženy a muži stříleli stejně přesně.

Sportovní den začínal zájemcům o ping-pong o půl hodiny dříve. Hráli všichni zájemci, každý s každým. Turnaj se nekonal. Došlo i na opozdilce, kteří si později také zahráli.

Všichni účastníci si mohli vyzkoušet sedm disciplín a jako odměna byl koláč s bohatou náplní pro každého, kdo absolvoval pět disciplín.

Bylo velmi těžké stanovit vítěze z věkové kategorie 60+. Vždyť devadesátiletého seniora nemůžeme hodnotit stejně jako šedesátiletého. Proto se pořadatelé starali o příjemné soutěžní prostředí doplněné o občerstvení, kde si každý mohl zakoupit grilovanou klobásu a pivo. Dopoledne skončilo v přátelské atmosféře za krásného počasí. Účastníci odcházeli s pocitem příjemně stráveného dopoledne s netypickou zábavou a přáním, setkat se příští rok znovu.

Závěrem patří poděkování Městu Poděbrady, DDM Symfonie, MKC Města Poděbrady a pekařství Martínek, kteří pomohli uskutečnit tuto akci.

Ing. Pavel Kárník

 

Zahájení

Rozcvičení

Nord walking

Disgolf

Petanque

Střelba na jelena

Střelba při biatlonu

Šipky

 

 

Tato stránka využívá cookies pro vaše lepší procházení webové stránky. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním. Více zjistíte zde.