Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace

Dávejte pozor, jak daleko jste ochotni zajít

zobrazit všechny reportáže

DÁVEJTE POZOR, JAK DALEKO JSTE OCHOTNI ZAJÍT

Skupinka amatérských poděbradských herců zazářila v drsné hře Grönholmova metoda. Pozoruhodný scénář přivedli k životu v prostředí chladné kanceláře. V průběhu představení jsme odhalovali, že jsme vlastně přišli na hru ve hře.

První věc, která na nás zapůsobila, byly červené trenýrky jako odznak na saku každého z herců, což se v den prezidentských voleb ukázalo jako vtipné gesto. Všechen humor ovšem šel stranou, když jsme jako diváci byli vtaženi do děje a pochopili, že se nejedná o běžný pracovní pohovor. Herci, jakožto jeho účastníci, byli dokonale uvěřitelní. Nejprůbojněji z nich se jevila postava Roberta, který nás naprosto přesvědčil, že je to sobecký a arogantní blb. Jediným narušením takto dobrých výkonů byla laciná scénka, ve které měly spálené tousty spustit požární alarm a rozbitý zámek znemožnit protagonistům východ z kanceláře.

Na závěr nutno podotknout, že režisérovi i hercům patří náš obdiv i za to, že se do takto komplikované inscenace odvážili jít.

Pokud byste chtěli vědět, co Grönholmova metoda je, neváhejte přijít do Divadla Na Kovárně na představení stejnojmenné hry.

Magdalena Štoková, Zuzana Laluchová, Matěj Olin Šulák

členové kroužku novinařina