Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace

Čarodějnická stezka nalákala k procházce i tvoření

zobrazit všechny reportáže

Od 30. dubna do 9. května 2021 mohli zájemci o Čarodějnickou stezku plnit hravé úkoly pro celou rodinu. Na stromech v prostoru Neumanových sadů, známých jako „Čábelna“, bylo po tu dobu 10 volně přístupných stanovišť s úkoly, které tam připravil tým DDM Symfonie Poděbrady.

Na Čarodějnickou stezku se mohli vypravit všichni, od malých dětí až po seniory. Při úkolech rozdělených do několika věkových kategorií si každý trochu procvičil mozkové závity, protáhl tělo a dobře se pobavil.

Na stezku se mohly děti těšit už dopředu s Čarodějnickým balíčkem, který obsahoval originální hru vytvořenou speciálně pro tuto příležitost, výtvarné materiály na výrobu malé dřevěné čarodějnice a tištěné materiály ke stezce. O balíčky byl velký zájem, a tak nám brzy došly čarodějnice a musel je v balíčku nahradit černokněžník. Postaviček si naši účastníci vyrobili celkem 84.

Protože akce byla v letošním roce přizpůsobena protiepidemickým opatřením, tak můžeme účast pouze odhadovat. V balíčcích jsme předali 224 hracích karet, účastníci si však mohli karty i stáhnout z našeho webu, kam se na tuto akci podívalo téměř 500 uživatelů. Na stánkách Kudy z nudy tato akce zaujala přes 400 turistů. A z vašich zpráv a ohlasů také víme, že si stezku prošli i návštěvníci Poděbrad třeba až z Dobříše, nebo si ji jako aktivitu zvolily školky či školy.

Jsme rádi, že se nám i letos podařilo uspořádat naši tradiční akci a ve spolupráci s Městem Poděbrady nabídnout lidem aktivity i v době omezeného setkávání.

Děkujeme všem, kdo nám dali zpětnou vazbu a umístili ke kmeni šišku nebo nám napsali.

„My jsme s dětmi procházeli stezku se západem slunce a při odchodu jsme pozorovali netopýry. Snad to nebyli proměnění účastníci, kteří rozbalili obálku s výsledky dříve, než prošli stezkou.“ s obavami dodává organizátorka akce Iva Synková.