Bezpečná cesta účastníků do DDM Symfonie

Všechny novinky

Dopravní situace u DDM je jedním z nejčastějších dotazů, které dostáváme.

Vážení rodiče, po intenzivním dlouhodobém řešení této situace a jednání s příslušnými orgány Města Poděbrady, které probíhalo již od roku 2014, jsme teď na podzim obdrželi konečné vyjádření. Náš cíl – zajištění bezpečného přecházení, vybudováním přechodu pro chodce, místa pro přecházení nebo umístění jakýchkoliv retardérů nebyl úspěšně dosažen.

Jelikož dopravní situace před DDM bude stále stejná jako doposud, prosíme o respektování dopravních předpisů. Jedná se o bezpečnost vašich dětí. Poučte své děti o bezpečném přecházení komunikace a o nejbezpečnější cestě do DDM Symfonie. Tu jsme vám znázornili a popsali v přiložené mapě. Dále je před budovou zákaz parkování na silnici. Nedodržení tohoto faktu zhoršuje výhled při přecházení komunikace ať už dětem nebo dospělým. Prosíme, respektujte tuto skutečnost.

Z vyjádření Města Poděbrady:

V uplynulých letech bylo Městem Poděbrady v ulici Za Nádražím realizováno několik investičních akcí, jako je např. „Poděbrady – ulice Za Nádražím“ o celkových nákladech 23 mil. Kč, dále pak „Poděbrady-chodník ulice Za Nádražím“ za bezmála 3 mil. Kč. Všechny tyto projekty vylepšily dostupnost Vašich klientů a jejich rodičů do Vašeho zařízení, a to včetně nových parkovacích míst podél komunikace a veřejného osvětlení.

Váš požadavek na dodatečné zřízení přechodu, místa pro přecházení nebo umístění 4ks zpomalovacích polštářů přímo proti vstupu do budovy jsme zadali v roce 2018 a následně v roce 2022 odborné firmě SEDOZ dopravní značení, která vypracovala Projekt (návrh) pro Místní úpravu provozu (MÚP). Tento následně předložila Krajskému ředitelství Policie Středočeského kraje – Dopravnímu inspektorátu Nymburk k posouzení a vyjádření. Jejich stanoviska byla nesouhlasná.

Dále jsme dohledali na stránkách policie ČR statistiku ohledně nehodovosti v daném území a zjistili jsme a přikládáme data, ze kterých je patrné, že za uplynulých 10 let došlo v křižovatce ulic Za Nádražím a Čechova k pěti dopravním nehodám, z toho jedna s těžkým zraněním, dvě s lehkým a tři s hmotnou škodou. Z těchto údajů vyplývá, že v tomto úseku jsou lidé opatrní a ostražití a učí to i své děti, a tak je to správné.

Poděbrady listopad 2023