Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
+420 325 614 326

Co se děje v DDM Symfonie právě teď

Všechny novinky

Co se děje v DDM Symfonie právě teď

Výuka je přerušena do odvolání.

Na základě mimořádného opatření Ministerstva zdravotnictví je přerušena výuka v zájmových útvarech pro všechny věkové kategorie od 11. 3. 2020 do odvolání.

Náhrada/kompenzace zrušené výuky v kroužcích bude řešena. Po rozhodnutí o daném postupu Vás budeme informovat.

Pořádání vědomostních, sportovních soutěží a dalších plánovaných akcí bude záležet na aktuální situaci a z ní vyplývajících souvislostí. O jakýchkoliv změnách, Vám dáme vědět.

S realizátorem Cirkus Happy Kids jsme ve spojení. Protože bychom neradi tuto aktivitu úplně rušili, máme domluveno, že se v momentě, kdy budeme vědět víc, opět se s Vámi spojíme a domluvíme se na pozdější, popřípadě až podzimní akci. Pokud již nyní víte, že pozdější účast je pro vás nemožná, prosím, pošlete e-mailem žádost o vrácení zaplacené částky na e-mail: speldovap@ddmpodebrady.cz.

Aktivity naplánované na letní prázdniny – příměstské a pobytové tábory - zatím ponecháváme v plánu akcí, které bychom chtěli zrealizovat.

Průběžně šijeme bavlněné roušky - bavlněné roušky účinně chrání, jednorázové roušky nejsou k dispozici – pokud máte doma bavlnu, ze které bychom mohli šít, budeme za ni rádi – kontaktujte nás na e-mailu info@ddmpodebrady.cz J - zatím jsme k 25. 3. ušili, rozdali a předali 720 roušek.

MOJE ROUŠKA CHRÁNÍ TEBE, TVOJE ROUŠKA CHRÁNÍ MĚ

Koronavirus - virus se přenáší z člověka na člověka - šíří se kapénkovou cestou – rouška zachytí až 60% kapének, proto dodržujme pravidla daná pro používání roušky:

- nosme roušku vždy, pokud jsme v blízkosti jiných lidí

- na roušku nesahat, rukama se dotýkáme pouze na šňůrek, nebo gumičky

- do kapsičky bavlněné roušky vkládejte papírové kapesníky (filtr zvyšuje účinnost roušky)

- vlhká rouška ztrácí na své účinnosti (je vhodné roušky, nebo papírové filtry měnit)

- po použití roušku vyvařit a přežehlit (bavlněné roušky varem neztrácí své vlastnosti J)

- při opakovaném používání bez sterilizace – ohrožujeme i sami sebe – velkou koncentrací vydýchaných mikroorganismů na povrchu materiálu zevnitř

Kromě toho, že jednorázové roušky stále nejsou, je bavlněná rouška určena k opakovanému použití – nezatěžujeme životní prostředí, takže ještě k tomu všemu jednáme ekologicky!

Roušky se nám budou hodit i po této koronavirové pandemii, jejich používáním v případě rýmy, nebo kašle – tedy obyčejného nastydnutí, budeme dodržovat základní hygienická pravidla, a ještě k tomu budeme ohleduplní vůči lidem kolem nás!

Zdroj: zpravodajství veřejnoprávní televize

 

Aktivity, které pro vás připravujeme s našimi lektory

Oslovili jsme lektory našich kroužků s nabídkou, že Vám předáme buď e-mailem nebo zveřejníme na našich webových stránkách náměty na aktivity, které by Vás a Vaše děti mohly zajímat.

Víme, že školních povinností máte hodně, mělo by tedy jít o aktivity volnočasové, zábavné, veselé a hravé.

Vznikající náměty budeme průběžně na našem webu doplňovat.

 

Jak mluvit s dětmi o koronavirové pandemii – zajímavý materiál:

https://www.lidovky.cz/domov/proc-nosime-rousky-a-nepojedeme-za-babickou-prirucka-se-snazi-detem-vysvetlit-pandemii-koronaviru.A200323_191239_ln_domov_hetom/foto/ELE8239da_18.JPG

 

Vaše Symfonie