Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Další informace

Pro předškolní děti nabízíme pohybovou a taneční průpravu, keramiku, hudební hrátky a bowling. V sekci akce najdete termíny Čertovského rojení, Dne dětí, Dne Země, Světýlkové cesty a dalších tradičních i nově připravovaných akcí.

Vstoupit

Děti školního věku v Symfonii najdou široký výběr sportovních, pohybových, výtvarných, hudebních i dalších kroužků. Budou je bavit příměstské a pobytové letní tábory v období školních prázdnin. Sledujte i sekci akce, kde zařazujeme nabídku dalších aktivit, např. soutěží.

Vstoupit

Dospívajícím od 13 let doporučujeme filmový kroužek, DofE, S-Team, novinařinu, lezení na stěně. Je možné si vybrat i z dalších kroužků. Sledujte sekci akce, kde se objevují zajímavé přednášky, kurzy a soutěže. Na léto jsou připraveny letní tábory.

Vstoupit

Studenti mohou využít nabídky pro dospělé, kurzy výtvarných dílen nebo program pro mladé do 25 let DofE. Sledujte i sekci akce, kde se objevují zajímavé přednášky a kurzy.

Vstoupit

Řada dospělých se rozhodla trávit volný čas aktivně. U nás v Symfonii se mohou zúčastňovat pravidelných cvičení, jazykových, výtvarných i jiných zájmových útvarů. V sekci akcí nabízíme kurzy, přednášky, výstavy a soutěže. Nepřehlédněte např. Rodinnou sobotu.

Vstoupit

Nechte mě chvilku…já si to rozmyslím

<< Zpět na seznam reportáží

Nechte mě chvilku…já si to rozmyslím

rozhovor s PaedDr. Květou Husovou

Od devatenácti do šedesáti jsem pracovala s dětmi. Zpočátku v mateřské škole, potom ve Speciální škole v Poděbradech. Stále jsem něco studovala a hledala nové možnosti, jak pomoci dětem, které měly problémy s učením. Je mi moc líto, že jsem se s metodou kognitivního obohacování setkala až na konci svého pracovního života, protože je to výborný způsob, jak pomoci lidem s učením.

 

Kdy a kde jste se seznámila s Feuersteinovou metodou?

V knize I váš mozek se může změnit. Potom jsem absolvovala příslušné kurzy.

 

Mohla byste stručně popsat fungování metody?

Motto Feuersteinovy metody je „Nechte mě chvilku… já si to rozmyslím.“ Zabývá se nápravou kognitivních funkcí. Je třeba, aby se jedinec naučil systematicky získávat informace, aby dokázal potlačit impulzivní tendence, pracoval pečlivěji a vytrvaleji, vnímal problémové situace a dokázal je definovat, ověřoval správnost řešení před jeho realizací a tak podobně.

 

Jaké je užití v různých věkových kategoriích?

Pracuji s dětmi od tří let až po seniory.

 

Vidíte po roce výuky ve Vámi vedených kroužcích konkrétní výsledky?

Děti na začátku roku nechtěly moc pracovat. Některé se snažily od druhých opisovat. Nyní dokáží najít chybu, pracují v klidu a soustředěně.

Tadeáš: „ Zlepšil jsem si soustředění. Když si po sobě čtu diktát, najdu a opravím chyby.“

Vojta: „Inspirovalo mě to k tomu, nebýt lenoch.“

 

Kdy a kde budete vyučovat v příštím školním roce?

I nadále bych chtěla vést kroužky pod DDM Symfonie.

 

Děkuji za rozhovor.

 

Text: Zuzana Laluchová, 13 let

Foto: Karolina Pencová, 13 let

členky novinářského kroužku DDM Symfonie Poděbrady

Chci dostávat newsletter