Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Další informace

Pro předškolní děti nabízíme pohybovou a taneční průpravu, keramiku, hudební hrátky a bowling. V sekci akce najdete termíny Čertovského rojení, Dne dětí, Dne Země, Světýlkové cesty a dalších tradičních i nově připravovaných akcí.

Vstoupit

Děti školního věku v Symfonii najdou široký výběr sportovních, pohybových, výtvarných, hudebních i dalších kroužků. Budou je bavit příměstské a pobytové letní tábory v období školních prázdnin. Sledujte i sekci akce, kde zařazujeme nabídku dalších aktivit, např. soutěží.

Vstoupit

Dospívajícím od 13 let doporučujeme filmový kroužek, DofE, S-Team, novinařinu, lezení na stěně. Je možné si vybrat i z dalších kroužků. Sledujte sekci akce, kde se objevují zajímavé přednášky, kurzy a soutěže. Na léto jsou připraveny letní tábory.

Vstoupit

Studenti mohou využít nabídky pro dospělé, kurzy výtvarných dílen nebo program pro mladé do 25 let DofE. Sledujte i sekci akce, kde se objevují zajímavé přednášky a kurzy.

Vstoupit

Řada dospělých se rozhodla trávit volný čas aktivně. U nás v Symfonii se mohou zúčastňovat pravidelných cvičení, jazykových, výtvarných i jiných zájmových útvarů. V sekci akcí nabízíme kurzy, přednášky, výstavy a soutěže. Nepřehlédněte např. Rodinnou sobotu.

Vstoupit

Mezinárodní cena vévody z Edinburghu v Symfonii

<< Zpět na seznam reportáží

Mezinárodní cena vévody z Edinburghu v Symfonii

V sobotu 5. září se v poděbradském Domě dětí a mládeže Symfonie uskutečnila akce 3v1. Účastníci programu pro mládež Mezinárodní cena vévody z Edinburghu (The Duke of Edinburgh’s International Award, DofE) měli hned tři důvody se sejít. DDM Symfonie je totiž do tohoto rozvojového programu pro mladé aktivní lidi zapojena již 15 let. Program si zároveň připomíná 20 let svého fungování v České republice, ač mezinárodně je mnohem starší (*1956). A protože Cena rozšiřuje své působení a také aktivity v České republice, proběhlo v Poděbradech zároveň první roční setkání Klubu absolventů DofE jakožto nováčka v rodině Ceny v ČR. Sešli se proto účastníci a absolventi programu nejen z Poděbrad, ale i dalších, především středočeských měst.

Cena podporuje růst mladých lidí v jimi vybraném sportu, dovednosti a vede je díky dobrovolnictví k zapojení a odmítání lhostejnosti k mnohdy celospolečenským problémům. Naplňování programu trvá několik měsíců, ale účastníci této sobotní akce se všechny tři aktivity DofE, včetně vrcholu – expedice, pokusili naplnit během jednoho dne. Kromě setkání po letech a mnoha dlouhých a zajímavých rozhovorech spojili tzv. Dofáci sport, službu a expedici procházkou okolo Labe. Sport to sice nebyl nijak náročný, ale pro mimopoděbradské se opravdu jednalo o menší expedici, když poznávali prostředí Polabí. Protože se absolventi Ceny zajímají o své okolí i během zábavy, vzali pytle a rukavice a na březích řeky sesbírali nepřeberné množství rozmanitých druhů odpadků od běžných pet lahví, přes koberec, zbytek zahradní židle nebo svítilnu a košík na kolo.

Po návratu do DDM se účastníci pustili do výzvy jejich dovednosti. V Symfonii totiž na ně již čekal instruktor výroby sushi. Dofáci tak sundali zablácené boty, oblékli zástěry a pustili se do přípravy tradičního japonského pokrmu, který se stává stále více populárním i v České republice. Největší výzvou všem nejspíš bylo nepřibalit si do řasy a rýže vlastní prsty. Protože jsou však všichni absolventi Ceny velmi umní, mohli nakonec mezi sebou obdivovat své výtvory, ale především je ochutnávat.

A tak Dofáci oslavili hned tři důvody setkání a mají motiv se vidět i v budoucnu. DDM Symfonie a program DofE přispívá k letitým přátelstvím, čehož byla právě sobotní akce důkazem.

Více informací o programu DofE najdete na oficiálních webových stránkách Ceny v ČR: www.dofe.cz nebo se můžete obrátit na DDM Symfonie jakožto zapojené místní centrum poskytující program v Poděbradech.

Pavla Müllerová

Chci dostávat newsletter