Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Další informace

Pro předškolní děti nabízíme pohybovou a taneční průpravu, keramiku, hudební hrátky a bowling. V sekci akce najdete termíny Čertovského rojení, Dne dětí, Dne Země, Světýlkové cesty a dalších tradičních i nově připravovaných akcí.

Vstoupit

Děti školního věku v Symfonii najdou široký výběr sportovních, pohybových, výtvarných, hudebních i dalších kroužků. Budou je bavit příměstské a pobytové letní tábory v období školních prázdnin. Sledujte i sekci akce, kde zařazujeme nabídku dalších aktivit, např. soutěží.

Vstoupit

Dospívajícím od 13 let doporučujeme filmový kroužek, DofE, S-Team, novinařinu, lezení na stěně. Je možné si vybrat i z dalších kroužků. Sledujte sekci akce, kde se objevují zajímavé přednášky, kurzy a soutěže. Na léto jsou připraveny letní tábory.

Vstoupit

Studenti mohou využít nabídky pro dospělé, kurzy výtvarných dílen nebo program pro mladé do 25 let DofE. Sledujte i sekci akce, kde se objevují zajímavé přednášky a kurzy.

Vstoupit

Řada dospělých se rozhodla trávit volný čas aktivně. U nás v Symfonii se mohou zúčastňovat pravidelných cvičení, jazykových, výtvarných i jiných zájmových útvarů. V sekci akcí nabízíme kurzy, přednášky, výstavy a soutěže. Nepřehlédněte např. Rodinnou sobotu.

Vstoupit

MEDOBRANÍ V SYMFONII

<< Zpět na seznam reportáží

18. června jsem se s Magdou, mojí kamarádkou z redakce novinářského kroužku, vydala do DDM Symfonie na Medobraní. Když jsem vešla do sálu, překvapila mě včelí atmosféra, která byla všude kolem mě. Nejen výzdobou a předměty z historie včelařství, také vůní propolisu a výrobků z medu. Jako v úle se to hemžilo na různých stanovištích. Bylo hezké vidět děti, jak nadšeně sledují žihadlo pod mikroskopem, zdobí medové perníčky a prohlížejí včelařské obleky a pomůcky. Mohly si také ve výtvarné dílně omalovat sádrové včelky, květiny, nebo i motýlky a vážky. Obě s Magdou jsme si samozřejmě vše vyzkoušely. Pro nejmenší děti byl ještě připraven sběr nektaru nebo vybarvování včelích omalovánek. Zabavit se tu ale mohli i dospělí lidé, kteří si třeba zakoupili výrobky z medu, prohlédli si výstavu medonosných rostlin a poučili se o vytáčení medu. Zajímavá byla ochutnávka medu. Vybrat jste si mohli z jedenácti druhů. Ani by mě nenapadlo, že existuje kmínový či malinový med. Samozřejmě nechyběly ani živé včely, které si každý návštěvník směl prohlédnout ve skleněném úlu. Od deseti hodin se konala první ze čtyř komentovaných prohlídek, které vedla včelařka Katka Šulková. A to jsme tedy koukali, co zajímavého se děje v úle. A kolik toho o včelách ještě nevíme.  Těšíme se na příští rok, až si zase koupíme a sníme boží medové lízátko.

                    

Text: Kristýna Schreyerová, 12 let

Foto: Magda Štoková, 12 let

Chci dostávat newsletter